کامپوزیت چوب پلاستیک

کامپوزیت چوب پلاستیک به صفحات و الوارهایی اطلاق می شود که از پلاستیک و ذرات چوب کوچک یا الیاف ساخته شده است.

کامپوزیت چوب پلاستیک در مقایسه با تاریخچه بلند محصولاتی چون الوارهای طبیعی و محصولات چوبی سنتی چون تخته های خرده چوب محصولات نسبتاً” جدیدی بحساب می آیند.
برخی از مزایای کامپوزیت چوب پلاستیک
بزرگترین مزیت کامپوزیت چوب پلاستیک سازگاری با محیط زیست، از طریق ساخته شدن از چوب های زائد و مواد پلاستیکی بازیافتی می باشد . کامپوزیت چوب پلاستیک هزینه نگهداری کمتری در مقایسه با چوب سخت دارد . یکی از دلایل اصلی برای رشد سریع کامپوزیت چوب پلاستیک هزینه های کم آن در چرخه زندگی این کامپوزیت می باشد . ثبات ابعادی عالی به همراه تنوع کمتر این کامپوزیت، به نسبت انواع مختلف گونه‌های درختی و خواص گوناگون آنها، نیز می تواند به عنوان یکی دیگر از مزیت های اصلی محصولات چوب پلاستیک در نظر گرفته شود.
در حقیقت، کامپوزیت چوب پلاستیک در اصل به عنوان کامپوزیتی مقاوم در برابر پوسیدگی های طبیعی و همچنین مقاوم در برابر قارچها و حمله حشرات، به بازار عرضه شد.
شرکت پی وی سی اصفهان بعنوان یکی از معتبرترین برندهای صنعت پلاستیک ایران اقدام به راه‌اندازی خطوط تولید این کامپوزیت بسیار مفید، نموده‌است. در حال حاضر تمرکز این شرکت بر روی تولید صفحات کابینت آشپزخانه (تاپس)چوب پلاستیک بوده و در آینده نزدیک اقدام به تولید سایر پروفیل های مورد نیاز خواهد نمود.  

  • 09132308269